• fijnevakantie2019
  • toplente04
  • toplente02
  • 2017lente02
  • mooi1503
  • mooiberghemjeudesboules
  • zonondergang03

'Keeping up appearances', nieuwsgierige Jaap en knullige gemeenteambtenaar in 'vrouwen op bestelling'

Over ruim 6 weken is het zover. Dan staat de voorstelling 'vrouwen op bestelling' van toneelvereniging Amiticia op de planken. Mooi Berghem heeft al artikelen geplaatst over de regisseur Joris Brukx 'Joris Brukx regie 'vrouwen op bestelling', terug naar oude vertrouwde Berghem' en over 3 kanjers 'Drie kanjers laten zich zien en horen in vrouwen op bestelling'. Vandaag stellen weer 3 spelers te weten Marjolijn van Kessel, Konrad Broekman en Sander van Herpen zichzelf voor. Ze spelen de rollen van respectievelijk buurvrouw Bets Overweg, buurman Jaap Overweg en Berend Kamphuis, een enigszins

knullige gemeenteambtenaar.

amicitiamarjolein

De vierde vrouw die zich voorstelt is Marjolijn van Kessel. Ze woont sinds 2001 met haar echtgenoot in Berghem. Ze is hier naar toe verhuist vanwege haar werk bij Diosynth/Organon, inmiddels MSD, in Oss. 'Ik ben pas vorig jaar in contact gekomen met Amicitia en die kennismaking beviel goed. Ik speel nu dus mee in deze productie', vertelt ze serieus. 'Ik heb hiervoor wel toneel gespeeld bij de personeelsvereniging van MSD, OK Theater. Maar die vereniging is een aantal jaren geleden opgehouden te bestaan'.

'Ik heb nu een hele leuk rol bij 'Vrouwen op bestelling' als buurvrouw Bets Overweg. Die staat model voor de van nature nieuwsgierige buurvrouw met een sausje van 'keeping up appearances',zegt ze met een glimlach. Je zou kunnen zeggen dat er ook sprake is van schuttingtaal! 'Maar teveel wil ik niet verklappen, gewoon komen kijken!', sluit ze af.

amiticakonrad02

De eerste toneelspeler in het gezelschap is Konrad Broekman uit Berghem. Dit wordt zijn derde rol bij toneelvereniging Amicitia. Sinds halfweg 2017 mag Konrad tevens voorzitter zijn van deze mooie, gezellige vereniging. 'Ik ben enorm trots op ‘ons clubke’ en vind het prachtig om te zien hoe onze spelers, onze leden bij de diverse commissies, en onze regisseur Joris Brukx er alles aan doen, om voor u fantastische voorstellingen neer te zetten'.

amiticiakonrad

Zijn rol is die van buurman Jaap Overweg. Jaap is getrouwd met Bets, maar Jaap heeft helemaal niets te vertellen. 'Hij zit zogezegd ‘onder de plak’. Jaap is de buurman van Johan Dijkstra. Jaap is erg nieuwsgierig en vindt het buitengewoon interessant wat er allemaal bij de buren gebeurt. Zoveel vrouwen heeft hij nog nooit bij Johan gezien. Maar vinden Bets en de buren die nieuwsgierigheid wel goed?', weet Konrad te vertellen over zijn rol.

amicitia02sander

De tweede man bij Amiticia is Sander van Herpen uit Oss. Dit jaar is hij voor het eerst bij toneelvereniging Amicitia, samen met zijn vrouw Maaike. Inmiddels is hij al in de Berchplaets op het podium te zien geweest in de voorstelling van de Herfstzon en bij de voorstelling 'Boerderij in de Buurt'. 'Wij wonen in Oss alwaar wij ook vaker op het toneel van KAKO kindervakantiewerk Oss te zien zijn. Ik zit daar in het bestuur en houd me daar onder andere graag bezig met het toneel verhaal, als regisseur of als acteur', weet Sander enthousiast te vertellen.

amicitiasander

Ook kunnen de carnavalsvierders van dit jaar hem eerder gezien te hebben als Sander d’n Urste, Grootvorst van Prinselijke Carnavals Stichting de Raauw Ossekar uit Oss. 'Ons lied de Polonaise Oskarnaise is veelvuldig in het Ossekoppenrijk te horen geweest. Hiermee hebben we ook veel geld bij elkaar gezongen voor het KWF, Samenloop voor Hoop', voegt hij er aan toe.

'In de voorstelling 'Vrouwen op bestelling' speel ik de rol van Berend Kamphuis, een enigszins knullige gemeenteambtenaar. Het is een leuke wat kleinere rol in het stuk'.

Deze drie toneelspelers staan op 11 en 12 mei op de planken in 'Vrouwen op bestelling'. In deze voorstelling staan 13 spelers op het podium. Binnenkort maken jullie weer kennis met nog 3 andere spelers...

amiticiagroep2

amicitiagroep1

amicitiaberghemgroep2019