• fijnevakantie2019
  • toplente04
  • toplente02
  • 2017lente02
  • mooi1503
  • mooiberghemjeudesboules
  • zonondergang03

Vreemde gasten in de Pastorietuin in Berghem

De Pastorietuin is een mooie plek om even te wandelen en te genieten van de omgeving. In de vijver zijn regelmatig eenden te zien en momenteel ook de nodige kuikens. De eenden zijn voor veel Berghemnaren inmiddels een vertrouwd gezicht. Al jarenlang vertoeven ze in het parkje, waar ze rustig rondscharrelen, een stukje zwemmen, op zoek gaan naar iets lekkers of heerlijk liggen te luieren. Maar gisteren kreeg de pastorietuin wel heel bijzondere en vreemde bezoekers. Deze gasten waren niet

aan het scharrelen, zwommen niet in de vijver en lagen ook niet lekker te luieren. Nee, deze bezoekers waren op zoek naar iets lekkers en hadden duidelijk een klein uitstapje gemaakt. Het waren namelijk… ezels!

De ezels waren ontsnapt uit kinderboerderij De Beestenbergh en hadden blijkbaar prima door waar ze naartoe konden. Al snel kwamen ze in de pastorietuin terecht. Bij De Beestenbergh ontstond natuurlijk meteen de nodige paniek. De ezels waren weg! Waar waren ze gebleven? Waren ze misschien gestolen? Verschillende vrijwilligers kregen al snel een vermoeden: de pastorietuin! Daar gaan ze immers vaker met de ezels naartoe.

En jawel hoor, daar liepen de ontsnapte bezoekers vrolijk rond. Met wat voer werden de ezels gelokt en uiteindelijk konden ze worden gevangen.

Eind goed, al goed. De bijzondere bezoekers werden weer veilig teruggebracht naar hun vertrouwde omgeving bij De Beestenbergh. En de eenden en kuikens konden opgelucht ademhalen en weer verder met hun dagelijkse bezigheden.

En de ezels? Wie weet stonden ze in de stal nog vrolijk na te balken om hun avontuurlijke uitstapje. Hebben we ze toch mooi te grazen gehad!

Foto's Klaas Ceelen