• fijnevakantie2019
  • toplente04
  • toplente02
  • 2017lente02
  • mooi1503
  • mooiberghemjeudesboules
  • zonondergang03

NAH-groep Berghem aanwezig tijdens Dag van de Beroerte in JBZ

Op 12 mei stond in het Jeroen Bosch Ziekenhuis de jaarlijkse Dag van de Beroerte centraal. Deze dag wordt ieder jaar op de tweede dinsdag van mei georganiseerd om extra aandacht te vragen voor beroertes. In heel Europa wordt stilgestaan bij het voorkomen van beroertes, het herkennen van symptomen, het belang van snelle behandeling en vooral ook de vraag hoe mensen hun leven weer kunnen oppakken na een beroerte.

Tijdens deze drukbezochte avond was ook de NAH-groep Berghem vertegenwoordigd. In een informatieve stand konden bezoekers en oud-patiënten van het ziekenhuis terecht met vragen over niet-aangeboren hersenletsel (NAH), ondersteuning en ervaringen uit de praktijk. Uiteraard werd er ook aandacht gevraagd voor de maandelijkse NAH-bijeenkomsten in Berghem. Deze bijeenkomsten vinden iedere eerste maandag van de maand plaats van 14.30 tot 16.00 uur in gemeenschapshuis De Berchplaets.

De avond in het JBZ was groots opgezet en trok veel belangstelling van ex-patiënten en betrokken organisaties. Er was een informatiemarkt waar bezoekers in gesprek konden gaan met onder meer BrabantZorg, NAH-professionals en maatschappelijke instanties uit de regio Den Bosch. Daarnaast werden in verschillende ruimtes workshops, presentaties en ervaringsverhalen gedeeld.

Namens NAH Kracht Brabant de organisatie die ook de opleiding tot ervaringsdeskundige ondersteunt was er volop gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en bezoekers te informeren. Ondanks de grote opkomst en de enorme hoeveelheid informatie kijken de aanwezigen terug op een waardevolle en betrokken avond, waarin ontmoeting, herkenning en ondersteuning centraal stonden.

NAHposter2021 2022